លិខិតថ្លែងអំណរគុណពីនិយ័តករបរធនបាលកិច្ច
នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ៣កើត ខែមាឃ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ និយ័តករបរធនបាលកិច្ច (ន.ប.ធ.) បានរៀបចំកម្មវិធីសិក្ខាសាលាស្តីពី "ការបូកសរុបសមិទ្ធផលក្នុងវិស័យបរធនបាលកិច្ចឆ្នាំ២០២៥ និងទិសដៅការងារបន្តឆ្នាំ២០២៦" ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ ឯកឧត្តម សុខ ដារ៉ា អគ្គនាយកនៃ ន.ប.ធ. នៅទីស្តីការអាជ្ញាធរសេវាហិរញ្ញវត្ថុមិនមែនធនាគារ ។
ក្នុងកម្មវិធីនេះ អង្គការមូលនិធិអេស៊ីលីដា-ចារឌីនសម្រាប់ការអប់រំ បានទទួលលិខិតថ្លែងអំណរគុណពីនិយ័តករបរធនបាលកិច្ច ដែលអង្គការមូលនិធិអេស៊ីលីដា-ចារឌីនសម្រាប់ការអប់រំ បានចូលរួមឧបត្ថម្ភជាទឹកប្រាក់ ចំនួន៤០០២០០០រៀល និងចំនួន ៥០០ដុល្លារ ក្នុងចលនាសាមគ្គីជាតិ "ខ្មែរជួយខ្មែរ" និងដើម្បីរួមចំណែកជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ក្រោមការដឹកនាំដ៏ឈ្លាសវៃរបស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឧបត្ថម្ភដល់វីរកងទ័ពជួរមុខ និងប្រជាពលរដ្ឋដែលរងផលប៉ះពាល់ពីជម្លោះព្រំដែន តាមរយៈនិយ័តករបរធនបាលកិច្ច ។

The appreciation letters from the trust regulator
On the morning of Wednesday, 21 January 2026, the Trust Regulator (TR) organized a seminar on “Achievements in the Trust Sector in 2025 and Work Directions for 2026” under the presidency of H.E. SOK Dara, Director General of the TR, at the Non-Bank Financial Services Authority.
In this seminar ACLEDA-Jardines Educational Foundation obtained the appreciation letters from the trust regulator which ACLEDA-Jardines Educational Foundation contributed of 4,002,000.00 KHR and 500USD participated in the national solidarity movement "Khmer Helping Khmer" and to contribute to the Royal Government of Cambodia under the wise leadership of Samdech Moha Borvor Thipadei HUN Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, in supporting the frontline soldiers and citizens affected by the border conflict through the Trust Regulator.