តម្រូវការមូលនិធិបន្ទាន់
តាងនាមឱ្យអង្គការមូលនិធិអេស៊ីលីដា-ចារឌីនសម្រាប់ការអប់រំ (AJF) និងជាប្រធានអង្គការ AJF ខ្ញុំបាទសូមជម្រាបជូនលោកអ្នកថា នៅក្នុងឆ្នាំ២០២៣នេះ ក្រុមប្រឹក្សាភិបាលរបស់អង្គការ បានយល់ព្រមសាងសង់អគារបឋមសិក្សាថ្នីធ្វើអំពីថ្ម ចំនួនបីខ្នងបន្ថែមទៀត ដែលមួយខ្នងមានប្រាំបន្ទប់ មានទីតាំងនៅខេត្តព្រះវិហារ និងពីរខ្នងទៀតដែលមួយខ្នងមានប្រាំបន្ទប់ និងមួយខ្នងទៀតមានបីបន្ទប់នៅខេត្តឧត្តមានជ័យ ស្របតាមលក្ខណៈស្តង់ដារនៃក្រសួងអប់រំ យុវជន និង កីឡា។ ថវិកាសម្រាប់សាងសង់អគារសិក្សាទាំងបីខ្នងនេះ ត្រូវចំណាយយ៉ាងតិចចំនួន ១៧០.០០០ ដុល្លារអាមេរិក (មួយរយចិតសិបពាន់ដុល្លារអាមេរិក)។
អង្គការ គ្រោងនឹងចាប់ផ្តើម និងគ្រោងបញ្ចប់ការសាងសង់អគារសាលាបឋមសិក្សាទាំងបីខ្នងនេះ នៅក្នុងឆ្នាំ២០២៣ នេះ។ គម្រោងសាងសង់នេះ នឹងត្រូវគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយផ្ទាល់ពីក្រុមវិស្វករដែលមានជំនាញ និងបទពិសោធន៍របស់ធនាគារ អេស៊ីលីដា ភីអិលស៊ី។ សូមពិនិត្យរូបថតបច្ចុប្បន្ននៃអគារសិក្សាទាំងបី ដែលអង្គការគ្រោងនឹងជំនួសដោយអគារថ្ម ដូចខាងក្រោម៖
១) អគារសាលាបឋមសិក្សាបច្ចុប្បន្ននៅខេត្តព្រះវិហារ
២) អគារសាលាបឋមសិក្សាបច្ចុប្បន្នទាំងពីរ នៅខេត្តឧត្តមានជ័យ
យើងខ្ញុំមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយ ចំពោះការចូលរួមបរិច្ចាគដោយសប្បុរសរបស់លោកអ្នក ទោះតិចតួចក្តី សម្រាប់រួមចំណែកក្នុងគម្រោងនេះ ដើម្បីជួយដល់កុមារកម្ពុជាឲ្យមានអគារសិក្សា បន្ទប់សិក្សាគ្រប់គ្រាន់ និងបរិក្ខារសិក្សាសមរម្យ ប្រកបដោយផាសុកភាព និងភាពងាយស្រួល។
ការចូលរួមបរិច្ចាគដោយសប្បុរសរបស់លោកអ្នកសម្រាប់គម្រោងនេះ គឺលោកអ្នកមានកម្មសិទ្ធិភាពលើគម្រោងនេះ និងជាវិភាគទានដ៏មានតម្លៃចំពោះតម្រូវការពិតរបស់កុមារកម្ពុជា នៅតាមតំបន់ដាច់ស្រយាល ដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ចង់ទទួលបានការអប់រំកម្រិតមូលដ្ឋាន។
សូមទំនាក់ទំនងតាមរយៈអ៊ីម៉ែល info@ajf.org.kh ឬទូរស័ព្ទលេខ +855 23 998 777 / 430 999 (extension 11040) ដើម្បីចូលរួមបរិច្ចាគជាលុយកាក់ ឬសម្ភារៈសិក្សា តាមរយៈការបរិច្ចាគតាម Online ឬមធ្យោបាយផ្សេងៗទៀត។
សូមថ្លែងអំណរគុណចំពោះការពិចារណាចូលរួមបរិច្ចាគដើម្បីគាំទ្រដល់ពួកយើងខ្ញុំ។ យើងខ្ញុំសូមសន្យាផ្តល់គុណតម្លៃចំពោះជំនឿទុកចិត្តរបស់លោកអ្នក ហើយនិងប្រើប្រាស់ការបរិច្ចាគរបស់លោកអ្នក ដើម្បីផ្តល់នូវការយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់បំផុតជូនចំពោះអ្នកទទួលផលរបស់យើងខ្ញុំ។

On behalf of ACLEDA-Jardines Education Foundation ("AJF") and in capacity of Chairman of AJF, we would like to inform you all that in this 2023, the Board of Directors of AJF has approved to build additional three concreted primary school buildings of which one is in Preah Vihear and other two is in Oddar Meanchey in accordance with the design standard and modality of the Ministry of Education, Youths and Sports. The budget for these additional three primary school buildings will cost at least US$170,000 (One Hundred Seventy Thousand US Dollars).
The Foundation plans to build and complete these three concreted primary school buildings within this 2023. These construction projects will be directly managed, supervised and monitored by a team of experienced and professional engineers of ACLEDA Bank Plc. Please kindly find the current photos of three school buildings which the Foundation plans to replace with a concreted school building below:
(1) Current primary school building in Preah Vihear Province
(2) Current two primary school buildings in Oddar Meanchey Province
We are very pleasure for seeking your kind contributions in any cent in Khmer Riels or US Dollar into these projects for helping our Cambodian's children to have a proper school building and studying equipment for their study with peace of mind, comfortability and convenience.
Your any cent in Khmer Riels or US Dollar into these projects are your ownership of these projects and invaluable contributions into the real need of Cambodian's child community in very remote areas who are very keening to access to at least basic education.
Thank you for considering a donation to support us. We pledge to value your trust and use your donation to provide the highest quality of care to our beneficiaries.